Моменти, запечатани от обектива на фоторепортера Димитрис Сулас през периода 1967-1974 г. ще бъдат представени в Музея на фотографията в Солун. Изложбата се организира в рамките на цикъла „Гърци от Диаспората”.
Димитрис Сулас се е противопоставял на режима на Полковниците и през 1967 г., заедно с Акис Цохадзопулос и Герасимос Арсенис (по-късно и двамата са министри в няколко правителства на ПАСОК), създават Общогръцки съюз против диктатурата. Работи като фоторепортер в Мюнхен, където го наричат „фотограф на решаващия момент”. Сътрудничи на информационната агенция „Асошейтед Прес”, както и на най-големите вестници и списания в Германия. На снимките му се възхищава, дори и маестрото на обектива Анри Картие Бресон. Чрез своите фотографии Сулас коментира състоянието на обществото, като не само засяга, а акцентира върху болни теми като емигрантите, студентите, бездомните.
През 1987 г. Арис Георгиу, Апостолос Марулис и Янис Ванидис основават в Солун Гръцкия музей на фотографията. Това е крайъгълният камък, който десет години по-късно ще доведе до създаването на Музея на фотографията в Солун. През 1997 г., тогавашният министър на културата Евангелос Венизелос учредява музея в рамките на Държавния музей за съвременно изкуство. От декември 2001 г. Музеят на фотографията в Солун се помещава на първия етаж на Склад А на пристанището в Солун. Сградата е построена през 1910 г. и заедно с целия комплекс от този период е обявена за „Сграда под закрила на обществото” с решение на министерство на културата на Гърция. Там се помещава и Музеят на киното.
Изложбата, която е организиранаот Музея на фотографията в Солун, съвместно с Градския музей на фотографията в Мюнхен и Гьоте институт в Солун, ще продължи от 12 януари до 29 февруари, след което ще обиколи и други европейски градове.