Това заяви премиерът Георгиос Папандреу пред английската агенция ВВС. Папандреу също се опита да увери инвеститорите като потвърди, че Гърция е в състояние да плати дълговете си до средата на март и че страната върви по план да спази строгите мерки, планирани от правителството миналата година. „Гръцкият народ показжа единност която не сме виждали от Олимпийските Игри през 2004. Народът иска промяна и около 60% от хората са съгластни с строгите мерки, които испълняваме.“ Премиерът също така каза, че в момента Гърция се нуждае от политическа подкрепа, не финансова помощ, от партньорите си в еврозоната.
Според Файненшъл Таймс Гърция е близо до втори опит за предлагане на ценни книжа. Английският вестник излезе с заглавие „Гърция готова за критичен тест с издание на ценни книжа“ и цитира атински банкери, които предсказват нова вълна ценни книжа в най-скоро време. Причината за тези слухове е назначаването на бивш търговски банкер Петрос Христодоулоу от Националната Банка на Гърция да оглави Държавната агенция по дълговете. Тази втора вълна се очаква да набере около 5 милиарда евро.
Между другото, спекулации продължават за евентуален фалит на държавата, каква помощ ще се осигури и от кого.
„Колективното мнение е че проблемът на Гърция трябва да се реши в еврозоната, не от МВФ“. Това заяви френският министър на финансите Кристине Лагард. Според слуховете германският канцлер Анхела Меркел е изготвила план за всяка страна от еврозоната да даде финасова помощ на Гърция с обща стойност 25 милиарда евро. Вестник Der Spiegel обяви, че плановете са за всяка страна да даде средства, пропорционални на капитала, инвестиран от тях в Европейската Банка.
Европейските инвеститори сякаш повярваха, че ситуацията е на път да се оправи. Атинската борса качи 1.4% тази седмица до 1927.6 пункта. Лондоския FTSE 100 затвори с най-големи печалби – от 4.2% до 5358.17 пункта. По света Dow Jones затвори на 10402.3 пункта, с ръст от 2.6%. Nasdaq стигна до 2243.9 пункта, затваряйки с ръст от 3%. В Япония, Nikkei затвори на 10123.5 пункта, с ръст от 0.4% за седмицата.