Фал старт на Панатинайкос в 16-та на Евролигата

28 Януари 2010 / 02:01:56  GRReporter
956 прочитания

Емануела Карастоянова

С 59:64 завърши мачът между баскетболните отбори на Панатинайкос и Партизан – Сърбия, който се игра в Атина на игрището ОАКА. Мачът между двата отбора беше първата спортна среща от 16-та не Евролигата и зелените определено разчитаха на победа над отбора на Сърбия. Това трябваше да бъде първата им стъпка към класирането за полуфиналите, а след това и за четвъртфиналите. И сигурно стъпката щеше да бъде успешна ако 15 минути преди края на мача гостите не бяха обърнали резултата в своя полза като с магическа пръчка, оставяйки публиката и домакините в недоумение…

Парадоксът се крие там, че отборът на Партизан не таеше особено големи надежди за мача. Той се чувстваше частично постигнал целта си дори и само поради факта, че е стигнал до 16-та на Евролигата. За цел по време на срещата с Панатинайкос той си беше поставил да натрупа опит и да покаже максимално най-добре възможностите си. А възможностите му явно съвсем не са малки след като успя да победи шампиона на Европа и то на собствения му терен…

Мачът между отборите започна с добра, динамична игра и от двете страни. Още от самото начало домакините спечелиха предимство, което успяха да запазят почти до края. Първото полувреме завърши с резултат 42:36 в полза на зелените. Средата на второто полувреме беше моментът, когато гостите започнаха да наваксват загубата и резултатът стигна опасното 52:51. Панатинайкос не се забави да реагира на офанзивата на противника си  -последва атака на играча Хайслип Маркус, който спечели последователно 3 и 2 точки и така зелените поведоха отново с 57:51. Спечелването на преднина от страна на домакините успокои за момент духа на събралата се в ОАКА публика.

Гостите показаха моменти на техническа слабост с неуспешните опити за кош от страна на играча Бо Маккалеб. 15 минути преди края на мача обаче резултатът достигна опасното 57:58. Веднъж спечелил преднина, Партизан  трупаше точка по точка и така 10 минути преди края резултатът стана 57:60.

Последваха изнервените, неточни и безуспешни опити за кош (дори и за 1 точка) на Ясикевициус. Последните две точки за отбора успя да спечели Спанулис, а резултатът 59:64 сложи край и на мача.

Панатинайкос (Желимир Обрадович): Миленко Тепич, Василис Спанулис, Стратос Перпероглу, Майк Батист, Андонис Фоцис, Дру Николас, Димитрис Диамантидис, Никола Пекович, Ник Калатис, Хайслип Маркус, Георги Сермадини, Димитрис Вергинис, Сарунас Ясикевициус

Партизан (Дуко Вуйошевич): Лоренс Робертс, Стефан Синовец, Бо Мак Калеб, Душан Кечман, Страйня Милошевич, Александър Рашич, Александър Митрович, Петър Божич, Ян Весели, Славко Враниес, Бранислав Декич, Цветан Милошевич

Категории: Панатинайкос Партизан Евролига ОАКАБаскетболСпорт