Гърците с бронз от Евробаскет

21 Септември 2009 / 07:09:44  GRReporter
1048 прочитания

Гръцкият мъжки отбор по баскетбол спечели бронзовия медал на европейското първенство по баскетбол, което завърши снощи в полския град Катовице. В спор за третото място гърците се изправиха срещу отбора на Словения и след драматичен двубой спечелиха с 57-56. Герой на мача бе великолепният Софоклис Схорцанитис, който отбеляза 23 точки и осигури победата на отбора си. Така гръцките баскетболисти нарушиха традицията от последните години задължително да губят така наречените малки финали. На големия финал Испания победи Сърбия и заслужено спечели шампионската титла на Стария континент.
    Синьобелите започнаха мача някак си уплашени, но добрата химия в играта на Калатис и Придезис в съчетание с възхитителния Схорцанитис им донесе преднина в първата част, която завърши 16-13. Във втората част даващият всичко от себе си Схорцанитис поиска почивка, но отборът задържа преднината и приключи с разлика 31-24. В третата част 24-годишният играч на "Олимпиакос" се завърна на терена и логично топката често отиваше в ръцете му. В играта се включи и Ник Калатис, който вля нови сили в гръцкия отбор и частта завърши 42-37.
    Отборът на Словения изигра една изключително добра четвърта част и 5 минути преди края на мача резултатът беше 47-46. Оттук нататък срешата се превърна в истинско дерби, в една игра на красив баскетбол и много напрежение, както за състезателите, така и за зрителите. Точните удари на "големия Софо" донесоха преднина за гърците 51-46 две минути преди края. Последните две минути бяха баскетболен трилър със състезателите и от двата отбора да си разменят точни попадения, а рзаликата да се смалява до последната секунда, когато спря на инфарктния резултат 57-56.
    Най-резултатният играч на мача бе Софоклис Схорцанитис с 23 точки, следван от словенеца Лорбек с 12 точки.

Категории: СпортБаскетбол