Край на европейските надежди на мъжкия волейболен отбор на Панатинайкос

19 Февруари 2010 / 00:02:44  Емануела Карастоянова
1037 прочитания

Край на европейските надежди на мъжкия отбор  на Панатинайкос  сложи срещата му с отбора на Динамо Москва в рамките на 12-та на Champions League.  Мачът който се игра в Атина на игрището в Глифада завърши с резултат 2:3 за домакините, като с това анулира шансовете на зелените  да се класират за следващата фаза на лигата. Макар и да не завърши с победа на домакините  мачът беше динамичен и пълен с емоции. И двата отбора  показаха определено високо ниво на игра. Мачът стана драматичен по време на четвъртия сет, когато гостите организираха силна атака на домакините.

В началото на играта зелените показаха един много добър имидж и правеше впечатление желнието им тази вечер  да победят на всяка цена.   Имаха  добри атаки и успяха бързо да натрупат значителна преднина. Показаха   силен сервис и добър  блок, а трудните удари на противниковия отбор чудесно поемаше Агамез. Сетът завърши с  25-18. По време на втория сет обаче гостите определено решиха да се „разправят” с домакините като чрез добре координирани подавания организираха силни  атаки и успяха да натрупат  точки. Така те обърнаха резултата в своя полза и  натрупаха преднина (за което помогнаха безмилостните сервиси на играча  Полтавски), която в края на сета стигна 25:14. Последва ответ от страна на зелените - макар и трудно те успяха да изравнят резултата, но не  можаха  да доведат до натрупване на особено голяма преднина.  Това беше и кулминационният момент на мача, в който двата отбора се бореха и победата беше в буквалния смисъл ту от едната,  ту от другата страна на мрежата...  По време на следващия сет руснаците майсторски укрепиха блока си и с това анулираха каквито и да било шансове за атаки от страна на зелените.   Едновременно с това те предприеха силни атаки ( главно в лицето на играча Даде) и безмилостно си разчистиха сметките с домакините. Преди края на играта спортният дух на зелените беше отново на лице, но  решителен за крайния резултат се оказа тайбрейкът, по време на който Динамо поведе и с това зачеркна всички планове на зелените за по- нататъшно класиране в Champions League.

Сетовете завършиха с  25-18, 14-25, 27-25, 32-34, 12-15

Панатинайкос (Казазис) : Загумни, Агамез, Христофиделис, Самика, Смарагдис, Панталеон, Пападимитриу, Лапас, Минудис

Динамо Москва (Цередкин) : Гранкин, Яковлев, Даде, Березко, Волков, Сербинин, Салпаров, Маркин, Сивозелез, Полтавски, Зубков, Самойленко

Категории: Панатинайкос Москва Динамо АгамезВолейболСпорт