Нова 24-часова вълна от стачки, протести и напрежение започна в Атина тази сутрин. Хиляди разгневени граждани се присъединиха в инициативата на Съюза на гръцките държавни служители (АДЕДИ) и Общата конфедерация на гръцките работници (ГСЕЕ) срещу въвеждането на новата пенсионна система и реформата в трудовото законодателство. Тълпите от хора се събраха пред сградата на парламента и скандираха „Всички сте крадци”, „Искаме работа и равенство – власт на работническата класа”, „Нито МВФ, нито Европейски съюз няма да ни спаси – вземи, народе нещата в свои ръце” и „Всички стачници в борбата!”.
Този път полицията е взела допълнителни мерки за сигурност и съблюдава движението на протестиращите и по въздух с патрулиращи хеликоптери. „Народът не ви иска – на хеликоптерите ви се махайте,” скандират гневно масите.
Движението в центъра на града е отново блокирано. Булевард Амалиас пред парламента на площад Синтагма е залят от народ, който крещи и негодува срещу икономическата политика на социалистическото управление на Георгиос Папандреу. Кордони от специалните части за борба с безредиците са оградили сградата на народното събрание и наблюдават протеста. Тълпите хвърлят празни бутилки от вода и боклуци срещу охраняващите полицаи.
Най-опасна е ситуацията около анархистичните групи вътре в протеста, които по всичко личи, че са готови за нова вълна от побой и безредици. Високи, стройни момчета облечени в черно с тояги в ръцете и маски на лицето, обикалят тихо между синдикалистите и формират малки ударни звена на около всеки десет метра. От време на време от кръговете на анархистите се чуват отделни гласове, които крещят: „Борбата иска жертви!”. Това бе и лозунгът, който скандираха в деня на протеста пред атинския клон на банка Марфин на улица Стадиу, където загубиха живота си трима служители на банка след анархистичното нападение с молотов.
В същото време вътре в парламента се решава съдбата на новото трудово законодателство и социална политика. Представителите на опозиционната дясна партия Нова демокрация събират подписка в парламента за поименно гласуване на новият закон, който урежда трудово-правните отношения в страната. Реформите срещат много противници не само от страната опозицията, но и вътре в управляващата партия. Политическите анализатори в Гърция коментират, че ако промените с увеличаването на възрастовата граница за пенсиониране, намалените заплати и пенсии и т.н. бъдат приети, то ще е с много малка разлика. Приемането на промените е от критична важност за бъдещето на страната, като част от програмата на правителството за оздравяване на местната икономика. Тази реформа е вписана в меморандума за финансова помощ за Гърция с Европейския съюз и Международния валутен фонд, според който страната ще получи финансова помощ в размер а 110 милиарда евро за три години.