Панатинайкос "отвя" Ефес Пилсен в Атина

12 Ноември 2010 / 02:11:02  Емануела Карастоянова
1649 прочитания

Зелен триумф настъпи на игрището ОАКА, където баскетболният отбор на Панатинайкос разби турския Ефес Пилсен с 84-61. Тази вечер зелените играха фантастично, а срещата приличаше по-скоро на шоу, отколкото на мач. Панатинайкос припомни на феновете за старото си величие. С бляскавата си победа  отборът спечели сърцата на всички на игрището в ОАКА.

Звездата на вечерта беше Ник Калатис, който вкарваше кошове като с магическа пръчка. Към него се присъедини и Майк Батист. След провинението си в мача с отбора на  Олимпия тази вечер той компенсира грешката си и направи чудеса на паркета. Батист отбеляза фантастични кошове минути преди края на срещата, с които разликата в резултата надмина 20 точки. Така Панатинайкос загърби загубата в Любляна от преди броени дни и изигра един фантастичен мач.

Зелените поведоха още в началото на първата част. Гостите не се забавиха да изравнят  резултата, а благодарение на кошовете на Гонлум и Вишневски дори поведоха с 12-10. Но това трая само миг... Ник Калатис се намеси сериозно и секна атаките на Ефес. Царцарис се включи   също и първата част завърши с резултат  15-12.

Втората част започна с много силна атака на Панатинайкос. Старт на атаките дадоха Калатис и  Перпероглу. Двамата изстреляха отбора си с 10 точки напред и объркаха съвсем плановете на Ефес да поведе сериозно в резултата. Шашнатите гости загубиха ритъма си.  Проблем за тях се оказа и защитата на Панатинайкос, която беше непробиваема. Метри пред  коша  турците изпадаха в безизходица и атаките им свършваха с нервни подавания без шанс за точки. Поставени в  капана на противника, те изоставаха все повече в резултата, докато Панатинайкос не доведе разликата почти до 20 точки.  След като натрупа преднина Панатинайкос се отпусна  и разликата спадна. Втората част завърши с 41-29.

Третата част започна с кошове на домакините.  Два поредни коша още на самия старт вкара Сато. Турците за сметка на това отново нямаха достъп до противниковия кош. Опити да помогне на отбора си направи Ракошевич, но точките му не успяваха да заличат разликата в резултата, която ставаше все по-голяма...  Зелените имаха пълен контрол върху ситуацията и правеха на игрището каквото си искаха. Частта завърши с 61-40.

Последната част принадлежеше изцяло на Панатинайкос. Те затвърдиха преднината и триумфа над турския отбор. Бързият и непредвидим Ник Калатис направи цяло представление.   В баскетболното шоуто се включи и Майк Батист и на Ефес Пилсен свят му се зави...

Категории: Панатинайкос Ефес Пилсен Атина победа Евролига спорт футбол