Панатинайкос жъне успехи в чужбина, домакинът Олимпиакос отнесе тежка загуба от 17 точки

25 Март 2011 / 10:03:42  GRReporter
1521 прочитания

С поредното си отлично представяне в рамките на само няколко денонощия баскетболният Панатинайкос успя да подчини Барселона с резултат 71-75 и да изравни разликата помежду им на 1-1.

Въпреки разочарованието от непостигането на победа от „зелените” на първата среща и факта, че домакините в Палау Блауграна водеха с 38-28 след първото полувреме Панатинайкос успя да навакса и поведе.

След първите 20 минути от срещата каталунците водеха с цели 16 точки. Тогава гръцките шампиони се „пробудиха” и преобърнаха хода на играта.

Водачи на контраатаката на Зелените бяха Ромейн Сато, който се върна към старата си добра форма като спортист на Сиена, както и „вечният заподозрян” Димитрис Диамантидис. Добрата и концентрирана игра на Сато и 14-те точки, които постигна Диамантидис през третата част на срещата принизиха разликата до една точка, а в началото на четвъртата част водеха с още толкова.

Ходът на срещата беше още по-добър за гръцкия отбор, като всеки от играчите, които излизаха на игрището допринасяха за увеличаването на разликата в точките. Така четири минути преди края на срещата тя достигна до 8 точки в полза на „зелените”.

Миналогодишните европейски шампиони не се отказаха лесно от борбата. Две последователни съдийски грешки дадоха възможност на баскетболистите на Барселона да направят точни попадения и да намалят разликата. В 23-та минута с коша на Наваро разликата бе отново от 1 точка. Диамантидис застана на линията за наказателни удари, но постигна само едно точно попадение.

По време на последната атака на каталунците топката попадна в ръцете на Лакович. Той спечели трите точки след точното си попадение от полето, но контраатаката и забивката на Батист утвърдиха победата на Панатинайкос.

И докато „зелените” се радват на победи като гости, домакинът Олимпиакос загуби от Сиена. Играта завърши с резултат 82-65 в полза на италианците, които поставиха препятствия по пътя на отбора от Пирея към Файнъл Фор-а в баскетболната Евролига.

Триумфалната победа от първия мач накара баскетболистите от Олимпиакос да повярват, че разликата от 48 точки е напълно достатъчна не само за крайната победа над Сиена, но и за осигуряването на участие във Файнъл Фор-а. Италианците обаче бяха решени да докажат, че появата им в първата среща не бе представителна за отбора и ентусиазираните от тържествената атмосфера по трибуните играчи на Олимпиакос загубиха паркета под краката си.

По време на първия мач Олимпиакос постигна една отлична защитническа игра, докато  Сиена – много лошо нападение. Философията на „червено-белите” в снощната среща остана същата, но италианците от Сиена започнаха играта с повече упорство и по-голямо спокойствие, понеже знаеха с какво ще се сблъскат.

Първоначалният план имаше за цел да пречупи защитата на Олимпиакос със стрелба на Карарето от средната линия. След първите пет минути резултатът бе 6-6, като „червено-белите” успяха да задържат леката си преднина 20-12 чрез спечелените от Спанулис точки.

Каукенас обаче отговаряше по същия начин. Защитникът от Латвия предизвика двубои „един срещу един” и успя да ограничи играта в стандартите на своя отбор. Организираната от Симоне Пианджиани защита срещу неспокойните играчи на Олимпиакос бе успешна за италианците, които спечелиха 14 поредни точки и удвоиха разликата на 24-12.

Олимпиакос базира на нападенията на Спанулис, който постигна 12 точки и успя да намали разликата на 39-31. В третата част „червено-белите” сринаха защитата на Сиена и в 23-та минута намалиха разликата на 44-40. Но Карарето и Зисис наваксаха бързо и италианците поведоха отново с 9 точки. В началото на четвъртата част Маврокефалидис и Нестерович намалиха отново на 61-54, но трите точки на Стоунрук и попадението на Каукенас осигуриха сериозна преднина за Сиена. Играта приключи с разлика от 17 точки.

Срещите ще продължат следващата седмица.

Категории: СпортБаскетболбаскетболна ЕвролигаФайнъл-ФорПанатинайкосОлимпиакос