Победа на Олимпиакос над Колосос

11 Януари 2010 / 07:01:49  GRReporter
969 прочитания

С 92:63 за бяло-червените завърши мачът между Олимпиакос и Колосос (Родос). Макар и това да не бе едно от най-добрите представяния на бяло-червените, те успяха да постигнат целта си и да победят противниковия отбор без да срещнат особени трудности.

Срещата започна със силно изразено желание за атака от страна и на двата отбора. По време на първите 10 минути и домакините и гостите направиха значителен брой кошове, като бяло-червените успяха да завършат с предимство. По време на втората серия отборът на Олимпиакос поведе с 8 точки, с които продължи да води серията макар и за кратко време. Следват атаки от страна на Колосос и повеждане на с 24:22. Предимството на Колосос не траеше дълго, тъй като малко след това последваха кошове от страна бяло-червените изпълнени майсторки от Джош Чилдерс. Скандал, който избухна неочаквано между членовете на комисията и играчите прекъсна играта. След наложената принудително почивка играта започна с видимо по-слаба позиция на Колосос. Олимпиакос поведе с +20 (58:38) и от този момент насетне за бяло-червените нямаше връщане…Това е моментът, в който Колосос загуби вяра в силите си и възможност да навакса загубата. Костас Слукас успя да покачи резултата до 69-46. Следват многобройни акции на Скуни Пен, който за момент сякаш пое играта на целия си отбор. Отборът на Олимпиакос вече беше усетил вкуса на победата и играеше по-неангажирано и не толкова нападателно. Това е и причината през първите 4 минути от последния период Олимпиакос да спечели само 3 точки. В края на мача Чилдерс засили атаките си и бяло-червените спечелиха и последните си точки за мача.

Категории: Олимпиакос Колосос Джош Чилдерс победаСпортБаскетбол