Победа на Панатинайкос над Астерикс Килдрехт

18 Февруари 2010 / 03:02:41  GRReporter
974 прочитания

С победа на зелените завърши мачът между женските волейболни отбори на Панатинайкос и Астерикс Килдрехт за Файнъл Фор на Challenge Cup. Резултата 3:2  домакините не извоюваха лесно, а фактът че белгийките спечелиха два сета прави класирането на зелените за Файнъл Фор неясно... Играта, която Панатинайкос показа тази вечер определно не беше най-силната. В началото на срещата домакините не можаха да намерят точния ритъм и да участват качествено в мача. Липсваше им координация на подаванията, не успяваха да спасят топки, допуснаха и много грешки в защитата. Така гостите още в самото начало успяха да натрупат точки и в последствие да спечелят значителна преднина. Зелените загубиха първия сет с 14-25. Натрупаната преднина на гостите им подейства обаче като студен душ. По време на втория сет домакините определено целяха изравняване на резултата и спечелване на предимство – цел която успяха да постигнат макар и не лесно. Сетът завърши с 26-24. Най-голям принос за изравняването на резултата имаха състезателките Томашевич и Цанакаки. Кулминационният момент настъпи по време на третия сет, когато зелените организираха чудесни атаки и добър блок,  повеждайки в сета с 25-15...  След тази победа на домакините гостите определено се амбицираха и по време на четвъртия сет отново те бяха тези, които поведоха със значителната преднина 13:25. Повратът на игрището от страна на Астерикс Килдрехт стана причина двата отбора да играят и тай брейк. За щастие домакините успяха да се концентрират и победиха противника (сетът свърши с 15-11) като по този начин си осигуриха една макар и малка гаранция за Файнъл Фор. Крайното им класиране ще зависи от това дали ще спечелят мача с Астерикс Килдрехт, който ще се играе на 24.02 в Белгия.

Сетове: 14-25, 26-24, 25-15, 13-25, 15-11

Панатинайкос (Флорос): Кутуксиду, Думитреску, Молнар, Томашевич, Цанакаки, Хадзиниколау, Милона, Папагеоргиу, Карпуза

Астерикс Килдрехт (Ван дер Броек): Де Лев, Смитс, Лейс, Хейрман, Албрехт, Ван Хеке, Варемберг, Ейкенс, Витеврогел

снинка: sport24.gr

Категории: Панатинайкос Астерикс Килдрехт Файнъл Фор ВолейболСпорт