Втора победа за Олимпиакос

02 Май 2009 / 12:05:05  GRReporter
1059 прочитания

Иван Колев

Втора волейболна победа записа Олимпиакос срещу вечния съперник Панатинайкос. Отборът на детелините вложи много сили в началото на мача и бързо поведе с 7:2, възползвайки се от поредица грешки на червено-белите в атака. След това последва серия успешни сервиси на Иван Милкович, които обърнаха играта. И тук пролича голямото преимущество на червено-белия отбор. С много психическа мощ и спокойствие, с игра на шампиони, играчите взеха гейма с 25:21.

Вина за крайния резултат имаха както Курнетас и Хоф с отличните изпълнения в сервиз, така и неубедителната игра на колумбиеца Агамес от отбора на зелените.

И във втория гейм играчите продължиха със същия ритъм. Домакините поведоха с 6:3 чрез Ривера, но залените успяха да се противопоставят и изравниха резултата - 9:9. Последва серия от неточни сервиси, но с отлична игра на сръбския национал Иван Милкович и на Ривера, червено-белите достигнаха до 25:19. В третия гейм психологическото надмощие на Олимпиакос не позволи на гостите да намерят точния ритъм. Милкович максимално опрости нещата, като с перфектната си игра в атака остави на гостите и публиката единствено възможността да му се възхищават.

След мача треньорът на Олимпиакос, шведът Андерс Кристиянсен заяви: “Играхме добре в защита и нападение. Ние сме с две победи, но все още нищо не е свършило”. Димитър Джурич “В никакъв случай не се чувстваме крайни победители. Най-малкото се опитваме да не се чувстваме така от момента, в който поведохме с 2:0. В понеделник ще отидем в Глифада все едно, че тогава започваме и дано ни потръгне и да вземем купата.” Иван Милкович: “Целият отбор игра добре, както и моето представяне надявам се беше добро. Атмосферата, която днес преживяхме бе една от най-прекрасните, които съм преживявал в кариерата ми”.

Олимпиакос: Курнетас, Милкович, Ривера, Урнаут, Джурич, Хоф, Пападимитриу, Христофиделис, Карипидис, Румелиотис.

Панатинайкос: Псарас, Агамез, Андре, Ерп, Андреадис, Герич, Стефану, Депестел, Дон, Хаджиантониу, Панталис, Лапас

Следващата среща ще се проведе в понеделник 04.05.09., от 19:00 часа в Глифада.

Категории: Волейбол Спорт