Атромитос и Панатинайкос с равни сили...

13 Август 2010 / 00:08:26  Емануела Карастоянова
1033 прочитания

С 1:1 завърши приятелската среща между футболните отбори на Атромитос и Панатинайкос, която се игра на стадиона в Перистери, Атина. Макар и с някои силни моменти срещата имаше по-скоро характер на тренировка отколкото на сериозен мач между двата отбора. Съставите на тимовете за новия сезон, който започва на 27.08 не са окончателно решени...

Отборът домакин показа една доста добра игра. Преследваше положения за гол, имаше добри фази, игра динамично. Панатинайкос за пореден път потвърди правилото, че извън своя стадион определено не е цар на топката. Въпреки подкрепата на събралите се фенове зелените бяха далече от възможностите си. Това беше първият приятелски мач на отбора на гръцка земя. Значителна пречка в него се оказа фактът, че липсваха 9 от играчи-национали. Очевидно беше  освен това, че тези, които присъстваха тази вечер на игрището още не са се сработили.

Зелените започнаха играта динамично. Още в първата минута имаха добър шанс за гол. Сидни Гову, новата „придобивка” на отбора  пое топката от чудесно подаване на Клейтон и я отправи към вратата на Михаилидис. Атаката обаче завърши с аут. След това раздвижване домакините се събудиха и пристъпиха към по-нападателна игра. Така през 11-та минута играчът Камара отправи шут към вратата на Карнезис, но последният отстрани топката. Две минути по-късно атакува и Мелисас. Карнезис обаче отново беше на линия и сложи край на атаката на домакините. Натискът на зелените за гол завърши с успех през 23-та минута, когато Емануел Пероне най-после вкара топката във вратата на гостите. Това беше и моментът, когато Панатинайкос се събуди. По време на 34-та минута дойде отговорът и на зелените. Сидни Гову вкара топката във вратата на Михаилидис и с това изравни резултата. Зелените отбелязаха още два добри шанса за гол. По време на 43-та минута шанс за гол имаше Себастиан Лето, но вратарят спаси топката. По време на 44-та своя опит за гол направи и Сисе,  но Михаилидис отново сложи кръст на плановете на зелените.

След края на първото полувреме своя дебют с блузата на зелените направи португалецът Дани Фернандес. Фернандес зае мястото на вратаря Орестис Карнезис.

През второто полувреме зелените отново изтърваха шансове за гол. През 52-та минута неуспешен опит за гол направи Клейтон, а само минути по-късно към него се присъедини и Лето. Вратарят на Атромитос обаче отново се оказа трудно препятствие. Към края на мача атаките на зелените се разреждаха. За сметка на това  Атромитос отново беше близо до гол. По време на 88-та минута Каралис  отправи топката към вратата на Фернандес, но тя се удари в гредата и така отборите завършиха с равен резултат.

Атромитос: Михаилидис, Фавали (72’Каралис), Мелисас, Бажински, Сабу (86’Билаги), Небеглерас, (79’Балас), Сармиенто, (63’ Сфакианакис), Камара (25’ Татос), Пероне (63’ Брито), Настос (67-Оливейра), Карагунис (60’Сагановски)

Панатинайкос: Карнезис (46’ Фернандес), Сариеги, Бумсонг (77’ Мелисис), Сейтаридис (62- Маринос), Канте (85’ Стаболзиев), Симао, Жилберто, Клейтон (62’ Габриел), Гову (77’ Мадзиос), Лето (85’ Мавриас), Сисе (Петропулос)

Категории: АтромитосПанатинайкосСпортФутбол Перистери приятелски мач Сидни ГовуЕмануел Пероне