flag_bg flag_gr flag_gb

Евроквалификации 2012: Гръцките национали отново на върха на групата

05 Юни 2011 / 10:06:21  GRReporter
1684 прочитания

Теоретично най-слабият отбор от групата на гръцкия националния отбор за евроквалификациите 2012 Малта успя да стресне футболистите от представителния тим на Гърция и в двата изиграни мача помежду им.
В Ла Валета голът на Василис Торосидис дойде почти в последната секунда на мача, за да спаси Фернандо Сантос и неговите играчи. На стадион „Караискакис“, пред очите на подкрепящите ги гръцки фенове, нещата бяха сравнително по-лесни. И все пак, малтийците успяха за няколко минути да ускорят пулса на гръцките запалянковци.
Мачът беше започнал идеално за гърците, с цяла поредица пропуснати възможности и два гола в първото полувреме. Въпреки това сигурната победа стана малко съмнителна, когато гостите намалиха разликата в първите минути на продълженията. За щастие третият гол на представителния тим на Гърция не закъсня, осигурявайки победата, но и „замитайки под килима“ доста от недостатъците в представянето на гръцките национали.
Положителното в цялата игра бе, освен връщането на гръцкия национален отбор на върха в 6 квалификационна група (с 14 точки срещу 13 на Израел и Хърватия), фактът, че младите таланти на гръцкия футбол извикаха най-накрая „тук сме“.
Янис Фетфадзидис изпрати топката два пъти в мрежата, докато при дебюта си в мъжкия национален отбор Кириякос Пападопулос бе обявен за голмайстор и доказа за пореден път, че Бундеслигата го е накарала много бързо да „узрее“.
Нападателят на „Олимпиакос“ откри резултата още в 8-ата минута след чудесна комбинация на Нинис и Кацуранис, с асистенцията на последния. А в 26-ата минута след фаул за Карагунис Пападопулос отбеляза с глава за 2:0.
Девет минути след началото на второто полувреме Мифсуд се възползва от детинска грешка в центъра на отбраната на Гърция и с пас победи сравнително нестабилния Димитрис Констандопулос, за когото това бе първа изява с представителния тим на Гърция. 8 минути по-късно обаче отново Фетфадзидис се оказа на точното място в точното време и с близък пас осигури трите точки за Гърция.
Съставите:
Гърция (Фернандо Сантос): Констандопулос, Спиропулос, Μорас, К. Пападопулос, Τоросидис, Дзиолис, Кацуранис, Карагунис (70' Кафес), Нинис (79' Христодулопулос), Фетфадзидис, Салпингидис (90' Митроглу)
Μалта (Джон Бутигиег): Χог, Каруана, Скиберас, Агиус, Ρ. Φенех, Богданович (59' Κοйен), Брифа, Мифсуд, Χътчинсън (87' Π. Φенех), Скембри, Баяда (80' Файла)

В другия мач от групата на гръцките национали Израел победи като гост Латвия (2-1).
Класиране в група F: Гърция 14 точки, Хърватия 13, Израел 13, Грузия 9, Λатвия 4, Μалта 0.

Категории: Евроквалификации 2012 гръцки национали Малта футбол