Футболистите на АЕК с наведени глави след мача с Андерлехт

21 Октомври 2010 / 22:10:50  GRReporter
1166 прочитания

С отрязани крила напуснаха игрището в Белгия  играчите на АЕК. В мач с отбора на  Андерлехт те загубиха с 0-3. Срещата от третия кръг на Europa League е доказателство за това, че жълто-черните трябва да положат много усилия, докато стигнат до желаната промяна в имиджа си. Новата страница от историята на отбора е вече отворена, но до началото на „новата епоха” има още доста време... И път, който трябва да се извърви.

Гостите не бяха особена заплаха за вратата на Андерлехт. Те играха без защитника Костас Манолас, който остана извън отбора поради травма. Неговото място зае Савас Генцоглу. За жалост играчът не можа да опази опасния Лукаку. Разиграванията на топката му станаха причина Бусуфа да вкара гол на разконцентрирания тази вечер Саха.

Неприятна изненада за гръцкия отбор беше и контузията на Натсо Скоко. От болки в бедрото Скоко буквално се повали на земята и напусна игрището видимо разочарован от развитието на нещата. Мястото му зае Бернс. Така без Скоко и без Джибур, който не участваше в играта през първото полувреме, АЕК беше изложен на почти сигурна загуба. Момент тежък както за играчите, така и за самия треньор Маноло Хименез. Единствен Папа Буба Диоп се опитваше да промени ситуацията, но беше прекалено сам, за да  могат опитите му да завършат с успех.  По време на срещата с Андерлехт, своя дебют с цветовете на АЕК направи Аргириу. Играчът се представи доста добре и вдъхна надежди за сериозен принос към отбора в бъдеще.

През първото полувреме играчите на Андерлехт също не показаха особено нападателна игра. По време на 31-та минута обаче те вкараха първия си гол. Вкара го Бусуфа от предишен шут на Лукаку и несигурно спасяване на топката от страна на Саха. Първото полувреме завърши с резултат 1-0 за домакините.

През второто полувреме гостите атакуваха по-често белгийската врата, но този факт не доведе до промени в резултата. Те продължаваха да допускат грешки, най-вече в защитната линия. Отборът допусна грешки и в лявото крило, за които плати скъпо. Благодарение на пропуските по време на 71-та минута Андерлехт успя да вкара и втория си гол за вечерта. Вкара го играчът Лукаку и с това на практика се сложи край на надеждите на АЕК за победа в Белгия.  Духът на гостите съвсем отпадна. Домакините използваха това неразположение за да вкарат и третия си гол. Загубата с 0-3 накара гърците да напуснат игрището с наведени глави...

Категории: АЕК Андерлехт загуба Europa League Белгия спорт футбол