• warning: array_reverse() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 294.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 296.

Гърция и Израел 1-1 за световното в Южна Африка

29 Март 2009 / 13:03:03  GRReporter
1196 прочитания

Лидия Ступел

Стажант-репортер

С равенство приключи мачът между Гърция и Израел с 1-1. Гърците продължават да се надяват за класиране за финалите на Световната купа.

Този резултат не ни задоволи много, като имаме предвид играта през всичките 90 минути на мача. Едната точка, която взе гръцкият отбор остави същевременно един горчив вкус. Той успя да вката първия гол в 42-та минута и изглеждаше, че имаше пълен контрол върху играта, докато израелците не вкараха изравнителния гол в 57-та минута, който отне победата. В продължението имаше два шанса за гол, първият беше с Христо Папацоглу и вторият - с Ангелос Харистеас.

Мачът остави и един сладък вкус, тъй като отборът на Ото Рехангел загуби търпението си, не успя да се съсредоточи през втората половина на мача и можеше да загуби мача. Разбира се, равенството при едно трудно гостуване, като това в Израел, е положителен и вече мачът в Атина в сряда придобива голямо точково значение, тъй като вече Гърция се намира на второ място в квалификационната група заедно с Швейцария.

Игра на търпение и тактика

Германският треньор игра със системата на 3-4-3, която се сменяше на 5-4-1, когато отборът беше в защита. На защитната линия бяха Делас заедно с Пападопулос и Кириакос, а по фланговете бяха от ляво Торосидис и от дясно Сейтаридис. В центъра бяха Циолис и Басинас, заедно с Гекас на върха на атаката, Харистеас от дясно и Карагунис от ляво.

Гръцкият отбор влезе много силно в мача и играчите движеха топката много добре с Басинас да играе много спокойно. Същевременно играчите на Ото Рехангел бяха затворили всички възможни изходи до вратата на Халкиас и в повечето случаи излизаха победители. Голът на Гекас влезе малко преди края на първото полувреме и даде на гърците надежда за победа.

Непростима паника на гърците

Въпреки гола, с който поведе гръцкият отбор играчите не се възползваха от него както трябваше. Една неоснователна паника ги обзе, която им попречи да се концентрират и да съгласуват играта си, особено в защита. Затова, разбира се, бяха виновни и играчите на израелския отбор, които в първото полувреме въобще не играха. Във второто полувреме тази картина се смени и играта стана по-интересна и бърза. В 57 минута израелците успяха да победят охранителната линия на гърците и да вкарат гола на равенството. Успеха на гръцкия отбор изведнъж се срути и Ото реши на даде малко свежест на отбора като вкара в играта Самарас на мястото на Басинас .

Голмайсторите: 55 ’Голан – 42 ’Гекас

Съдя: Розети ( Италия )

Жълти картони: 49’Сахар – 11’Делас

Израел: Аут, Сабан, Дагиан, Бен Хайм, Кейнан, Алберман, Коен ( 85’Вермут), Сьхьр, Бенагиун ( 77’Кагиал), Голан, Барта ( 61’Ицанки)

Гърция: Халкиас, А. Пападопулос, Делас, Кириакос, Сейтаридис, Торосидис, Басинас ( 62’Самарас ), Цйолис ( 88’Папацоглу), Харестеас, Карагунис, Гекас

Стадион: Рамат Ган ( Израел )