Гръцките футболни национали се наложиха и над Израел

13 Октомври 2010 / 00:10:46  Емануела Карастоянова
1334 прочитания

С  2-1 завърши мачът от предквалификационните кръгове за Euro 2012 между футболните отбори на Гърция и Израел, който се игра на стадион Караискаки в Атина. Гърция успя да  вземе трите ценни точки, макар и не съвсем без трудности. И все пак, струва си да отбележим, че националите изпълниха нареждането на Фернандо Сантос и донесоха на страната си две последователни победи.

Тази вечер отборът показа един доста добър имидж. Игра с желание и това можеше да се забележи на игрището. А противникът не беше от най-лесните, със сигурност създаваше повече трудности отколкото отборът на Латвия.

И все пак мачът започна с не толкова силна игра от страна на синьобелите.  Те не намериха ритъма си веднага и поне в началото играта им беше хаотична. За сметка на това пък отборът на Израел влезе на игрището силно мотивиран за победа. Още в началото се опита да създаде проблеми на гръцките защитници. Успя освен това да блокира за момент играчите на Сантос. Първия си опит за гол Израел направи по време на 7-та минута. Играчът Рафаелов заплаши вратата на Сифакис, но топката излезе аут. След тази бърза заплаха домакините се събудиха. Малко след това обаче  Нинис се травмира и на негово мястото влезе Фетфадзидис. Фетфадзидис раздвижи играчите и се започнаха упорити създавания на положения за гол. Шансовете „заваляха” и за всички стана ясно, че голът е въпрос на време. Вкара го по време на  22-та минута Салпингидис от подаване на Кафес. Броени минути след гола на гърците гостите успяха да заплашат сериозно вратата на Сифакис и Папастатопулос му се наложи неведнъж да разчисти района. Вратата на Израел заплаши и Карагунис, но вратарят Ауад спаси топката.  Първото полувреме завърши с резултат 1:0.

В началото на второто полувреме отново отборът на Израел беше този, който влезе по-силно в  играта... И голът отново висеше във въздуха.  Гол на Сифакис вкараха обаче не гостите, а самите домакини. По време на 59-та минута от страничен удар Спиропулос прати топката във вратата на отбора си. Така разултатът стана 1:1 и усмивките на стадиона замръзнаха, а нервите на Сантос се опънаха. Облекчението дойде по време на 63-та минута, когато  Карагунис вкара своя 101-ви гол в кариерата и...  домакините отново поведоха в резултата. 15 минути преди края на мача опит за гол направи и Винтра. Гостите също продължаваха да се борят. Вермут се опита да вкара гол на Сифакис, но топката се удари в гредата и равният се размина...

С резултата от тази вечер Гърция се класира на първо място в групата с 8 точки. След нея се нареждат Хърватска със 7 и с още един предстоящ мач, Грузия с 6, Израел и Латвия с 4 и Малта с 0.

Категории: Фернандо Сантос гръцки национали Израел Euro 2012 победа футбол спорт