• warning: array_reverse() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 294.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 296.

Гръцкият шампион Олимпиакос постигна очаквана победа с 0-2

19 Август 2009 / 15:08:54  GRReporter
823 прочитания

Молдовския Шериф отстъпи  с 0-2 в домакинска среща за влизане в групите на Шампионската лига.
Тимът на Олимпиакос постигна очаквана победа като гост на молдовския Шериф, в първи мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Гърците победиха с 2:0 и на практика си осигуриха класиране в основната фаза на турнира. Головете за Олимпиакос отбелязаха Дуду в 46-ата минута, а малко преди края на мача Митроглу удвои след самостоятелна акция от контраатака.
Тима на Шериф /Тираспол/ от  Молдова играха добре и макар, че в предишния двубой поднесоха една от изненадите във втория кръг на УЕФА, след като отстраниха Славия /Прага/, тук отстъпиха пред скоростната игра на Олимпиакос.  Гръцките шампиони владееха инициативата през целия мач, но първия гол падна в началото на второто полувреме. Бразилецът Дуду стреля от 30 метра и вратаря Намашко не се намеси по най-добрия начин и топката влезе в неговата врата. Десет минути преди края на срещата в игра влезе и Костас Митроглу. Само една минута по-късно нападателят отбеляза гол след самостоятелен пробив и бе безкомпромисен за победата на своя тим. Срещата реванш е в Гърция на 25 август.

От 21:45 часа днес, на Олимпийския стадион в Атина, Панатинайкос посреща испанския Атлетико Мадрид. Домакините се класираха до този етап на турнира след като отстраниха чешкият Спарта Прага, като в първият двубой в Чехия, "зелените" загубиха с резултат 3:1, но след изключително добра и организирана игра в Атина и чиста победа от 3:0 надеждите им възкръснаха. Срещата с Атлетико ще бъде напрегната, защото по традиция гръцките отбори са „трудни" за испанският гранд.