Колкото се може по-скорошно предаване на цялостния пакет от акциите на футболния клуб АЕК иска американският предприемач от гръцки произход Хараламбос Козонис. Пред телевизионен канал в Чикаго той показа документи, които потвърждават способността му да плати 95 милиона евро, които могат да бъдат използвани във всеки един момент, а също и други документи необходими за да бъде изваден отборът на АЕК от трагичната ситуация, в която се намира в момента.
Козонис апелира към настоящата управа на АЕК да спре да подронва повече престижа на отбора, а вместо това да му бъдат предоставени всички нужни документи и да му бъде поверен час по-скоро ръководния пост, тъй като вече е изгубено изключително ценно време. Както стана ясно капиталът на Козонис произхожда от известен надежден фонд в Америка, но името му все още остава тайна.
Интервюто е отговор на упреците и изискванията отправени към предприемача от страна на акционерите на АЕК, които преди две седмици заявиха, че обявяват въпроса за поемането на АЕК от Козонис за приключен. Според тях той не е изпълнил предварителното условие да докаже, че разполага с минималната сума от 19 милиона евро в лична сметка.
Като допълнително усложнение от АЕК посочиха и факта, че вместо оригинали Козонис е представил копия от препоръчителни писма от „нищо незначещи” банки, а също и копия от документи без електронни адреси, без интернет страници, без официални писма, което само по себе си означава, че инвеститорите, с които Козонис работи са със съмнителна платежоспособност. В заявлението си акционерите на АЕК дори обвиниха Козонис, че се прави на „добрия самарянин”, като взима 5 милиона евро от банката със залог писмо-гаранция, дадено от АЕК, без в действителност да губи кой знае колко от това.
Козонис от своя страна също е разочарован от обрата, който взеха нещата и упрекна Петрос Папас, че не е бил докрай искрен в изявленията си. Първоначално същият е отрекъл да е водач на други кандидат-инвеститори, в последствие обаче това се оказа лъжа, появяват се дори и конкретни имена. Козонис е разочарован и от начина по който му е предоставена изисканата от него по време на преговорите документация - от изпратените пълномощни единствено две са били заверени с печат на полицията, останалите са били изпратени по e-mail (с което според инвеститора губят достоверността си), но въпреки това той и сътрудниците му са приели документите.
Невъзможни са се оказали и проверките, които той е искал да извърши, а когато от АЕК са разбрали, че ще прати прокурор съвсем са се изплашили. Козонис заяви, че в досегашната си кариерата на инвеститор не е имал толкова горчив опит и смята, че цялата сделка е била спряна по нечестен начин. Въпреки всичко гръцко-американският инвеститор няма да се откаже лесно от целта си.