Доста гръцки политици поддържат акаунти в Twitter и често те отговарярт на трудни въпроси и критики отправени от юзърите. И понеже ограничението на знаците в една публикация е едва 140, но въпреки това е способна да упражни силен политически натиск. Понякога акциите на юзърите са координирани и единият подстрекава другия да препрати съобщението и да го разпространи сред общността, за да добие по-голяма публичност. И тогава политици от висш ранг, министри и депутати се „огъват” бомбардирани от кратки, но „отровни” коментари отправени от юзърите.
Тайната на twitter е фактът, че всяко съобщение, което изпраща един юзър е виртуално на разположение до всички членове в реално време, веднага. И в желанието си да привлекат гласоподаватели и сред младите хора, политиците обявяват своята дейност, речите и идеите си в социалните мрежи, които са популярни сред най-младите. Но често те изпадат в затруднено положение, когато от тях се иска да дадат обяснения.
Най-активни и постоянни юзъри на Twitter са министърът за защита на гражданите Михалис Хрисохоидис и министъра на образованието Анна Диамандопулу. Те редовно възобновяват изявленията си и отговарят на коментари и въпроси.
Характерен е случаят с Кунева – българската синдикалистка, която беше атакувана с витриол, който според информация на публикации отпреди известно време щеше да бъде запратен в архив без да са намерени извършителите. Затова юзърите на Τwitter азкритикуваха силно министъра за защита на гражданите и той публикува на личния си сайт обявление, че случаят ще остане отворен и следствието продължава.
Министър Хрисохоидис не проупусна да благодари на всички, които изразиха своите съболезнования за загубата на неговия сътрудник Георгиос Василакис, който беше убит от бомба, която избухна в офис на министерството. В по-стар twitt научаваме за дисциплинирането на гръцките полицаи и за начинът на действие на Бюрото за борба със случаите на самоволия.
Министърът на образованието Анна Диамандопулу също отговаря на остра критика чрез Twitter. Отвореното писмо на протестиращи учители от Ахарнес е препратено до 1 352 души, които следят профила на г-жа Диамандопулу, но и до нейните виртуални приятели. Също така и въпросите на гръцките преподаватели по информатика. „Да пооправите и въпроса за признаването на дипломите получени от чужди университети, че там е такъв хаос” казва един от юзърите. В отговорите си г-жа Диамандопулу набляга на това, че „акоимате нещо конкретно като предложение, можете да го споделите... Съвсем правилни са забележките ви, в тази насока се движим и ние и затова тази година е увеличено финансирането от държавата”. Министърката поиска и извинение, че е пуснала в мейл данните на получателите, разказва журналистката на вестник Етнос Мария Псара.