Неочакван триумф на АЕК над Олимпиакос

07 Януари 2010 / 02:01:04  Емануела Карастоянова
893 прочитания

Емануела Карастоянова

С 2:1 завърши мачът между АЕК и Олимпиакос от 16-тия кръг на Супер лигата. Макар и без президент и с все още нерешени проблеми отборът на АЕК показа една блестяща игра и доказа на своите фенове и на събралата се на стадиона публика, че всички, които са спрели да вярват в отбора са в грешка… Макар и в първите минути от първото полувреме жълто-черните да играеха неуверено и плахо, от 16-та минута до последната минута на мача те буквално бомбардираха вратата на Олимпиакос. Първият сериозен опит за гол в мача беше направен от отбора на Олимпиакос по време на 8-та минута и беше отбелязан от нападателя Мареска. Първият си опит за гол от своя страна АЕК отбеляза по време на 16-та минута когато нападателят на отбора Скоко отправи топката към противниковата врата, но тя мина покрай гредата. По време на 25-та минута беше създадено много добро положение за гол пред вратата на домакините, но нападателят Дзибур не беше достатъчно уверен и вратарят Никополидис спаси топката.

През 27-та минута бе вкаран и първият гол в мача – нападателят на червено-белите Пападопулос вкара гол на АЕК без почти никаква защита пред вратата на Арабадзис. След втората половина от първото полувреме играчите на АЕК значително засилиха играта си и станаха по-нападателни. През 29-та минута опит за гол отбеляза Мандука, но Никополидис успя да спаси топката. През 32-та минута настъпи и преломният момент, когато резултатът се изравни с чудесно изпълнен гол от страна на Скоко. Този гол обнадежди жълто-черните и сложи началото на една много координирана и целенасочена игра. По време на 41-та минута отборът на АЕК взе превес над отбора на домакините с вкарването си на втория гол. Голмайстор отново бе Скоко, а голът беше вкаран от фаул. Именно това беше и голът, който накара голяма част от феновете на Олимпиакос да напуснат стадиона…

Резултатът от първото полувреме видимо стимулира играчите на АЕК и през второто полувреме те се опитваха да създадат многобройни положения за гол, като на моменти те буквално бомбардираха вратата на Олимпиакос.

Загубата от първото полувреме играчите на Олимпиакос така и не успяха да наваксат въпреки немалкото създадени положения за гол. Неуспешните опити за изравняване на резултата от страна на домакините траеха до края на мача и приключиха с изгубените шансове на играчите Митроглу и Торосиди.

Олимпиакос (Зико): Никополидис, Торосидис, Браво, Мелберг, Авр. Пападопулос, Мареска, Кацикоянис, Оскар, Галети, Диого, Митроглу

АЕК (Байевич): Арабадзис, Араухо, Карабелас, Майсторович, Заралдо, Яхич, Кафес, Мандука, Скоко, Дзибур, Бланко.

Категории: АЕК Олимпиакос победа КараискакиСпортФутбол