Панатинайкос и Лариса завършиха с равен

14 Ноември 2010 / 01:11:16  GRReporter
1580 прочитания

С резултат 1-1 завърши мачът между футболните отбори на Панатинайкос и Лариса, който се игра на стадион ОАКА в Атина. Зелените и тази вечер се простиха с възможността да спечелят точки и да напреднат в класацията макар и с... 1 точка. Въпреки, че след гола на гостите, Панатинайкос почти веднага успя да изравни, мачът не се разви позитивно за отбора и резултатът замръзна на 1-1.

Първия си опит за гол домакините отбелязаха по време на 3-та минута. Христодулопулос отправи топката с глава към вратата на Лариса, но тя излезе аут. За сметка на това пък 4 минути след това Кузен изненада неприятно Дзорвас и... голът беше на лице. Зелените не се предадоха веднага. Малко след гола на Лариса към атака пристъпи Карагунис, но топката отново излезе аут. По време на 20-та минута Гову се опита да подаде на Сисе, но вратарят Амбарис предвидливо блокира атаката. Само минута след това последва поредният шут на Карагунис, но топката за кой ли път  излезе аут.

Панатинайкос упорито преследваше шансове да изравни и голът, макар и само един за вечерта дойде по време на 22-та минута. Вкара го Сисе, след подаване на  разигралия хитро топката Виндра. Голът малко поуспокои зелените, които за миг почувстваха, че владеят положението на игрището. Надеждата за победа не напускаше и феновете на стадиона. Гостите от своя страна се опитаха да отговорят почти веднага на изгубената преднина. По време на 26-та минута Симич атакува вратата на домакините, но Дзорвас този път отстрани топката. По време на 39-та минута Карагунис премери силите си с Амбарис, но последният отстрани топката. По време на 45-та минута вратаря  притесни и Кацуранис, но до гол отново не се стигна.

Второто полувреме не донесе промени на игрището. Зелените бяха видимо объркани и отпаднали. Затрудняваха се да създадат положения за гол и переспективата за равен резултат все повече се утвърждаваше. Първият опит за гол дойде чак по време на 66-та минута, когато Спиропулос прати топката във външната страна на мрежата. Сисе се опита да създаде от това положение за гол, но топката излезе аут.

Домакините очевидно нямаха късмет. По време на 76-та минута Лариса пък  беше на косъм от вкарване на втори гол. Макинуа отправи със силен шут топката към вратата на Дзорвас, в последствие обаче тя излезе аут. Секудни преди края на мача Луис Гарсия за малко да ощастливи отбора си, но топката от удар с глава се удари в горната греда и... зелените се простиха с 2 ценни точки.

Категории: Панатинайкос Лариса равен първенство ОАКА спорт футбол