• warning: array_reverse() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 294.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 296.

Панатинайкос отпадна достойно и драматично

11 Март 2009 / 11:03:03  GRReporter
998 прочитания

Панатинайкос загуби с 1:2 като домакин срещу испанския Виляреал на 16-тина финалите за Шампионската лига. В драматичен двубой на Олимпийския стадион в Атина зелените дадоха всичко от себе си, бориха се, умориха се и в крайна сметка отстъпиха пред по-добрите испанци. Резултатът откри за испанците в 49-та минута Ибагаса – 0:1. В 55-тата Мадзиос успя да изравни – 1:1, но радостта на атиняните беше краткотрайна. В 70-тата минута Йоренде вкара гол и отне мечтата на Панатинайкос да се класира за осминафиналите – 2:1. „Вторият гол ни уби”, призна треньорът на детелините Хенк Тен Кате.

От първата секунда на мача напрежението на претъпкания Олимпийски стадион удари червено, гърците заложиха на отбраната и така оставиха голямо пространство на испанците да си разиграват топката буквално и преносно. Схемата на Тен Кате беше 4:3:2:1 с единствен нападател Мадзиос и зад него Салпингидис и Габриел. Първото полувреме завърши без гол, но бе голямо изпитание за нервите на играчите от двата отбора.

Първите 10 минути от второто полувреме донесоха и първите два гола. В 49-тата минута след една истинска отборна атака Ибагаса „разстреля” Галинович и Олимпийският стадион замръзна. 6 минути по-късно след корнер на Карагунис Мадзиос демонстрира специалитета си – удар с глава и... главите на Олимпийския стадион се вдигнаха отново гордо. При резултат 1:1 нервите отново се опънаха до краен предел, защото това означаваше продължение на мача.

В 67-та минута Панатинайкос поиска дузпа, след като Фуентес изблъска Салпингидис, но съдията Бусака даде авантаж. В 70-тата минута след грешка на Габриел Ибагаса взе топката и я сервира на Йоренте, който с лекота я заби във вратата на зелените.

Състави:

Панатинайкос: Галинович, Видра, Сариенги, Ваврзиняк (86’ Рукавина), Нилсън, Самао, Жилберто, Карагунис, Салпингидис, Габриел (74’ Христодулопулос),  Мадзиос

Виляреал: Д. Лопес, Капдевигия, Фуентес, Годин, А. Лопес (29’ Веда), Сена, Енгурен, Ибагаса (75’ Бруно), Касорла, Роси, Нихат (46 Йоренте)