Най-доброто от GRReporter
flag_bg flag_gr flag_gb

Панатинайкос показа истинското си лице и разби надеждите на бяло-червените за победа

30 Октомври 2010 / 23:10:25  GRReporter
1833 прочитания

С резултат 2-1 за зелените завърши дербито между футболните отбори на Панатинайкос и Олимпиакос на стадион ОАКА в Атина. Срещата, която вечните врагове очакваха с настървение, се превърна в бойно поле. Кулминационната  точка не беше една, мачът представи истинско  зрелище, с геройски обрат в резултата. Олимпиакос очакваше да завари най-големия си противник мотивиран за борба, но... в лошо  психологическо състояние. На зелените обаче им беше дотегнало от неуспехи, а желението им тази вечер да спечелят „на живот и на смърт” им помогна да направят подвизи, достойни за уважение.  След вкарания от Миралас гол по време на 37-та минута те успяха да намерят сили да изравнят, а в последствие  и да задминат в резултата противника, развихрил се господарски на стадиона.

Джибрил Сисе пък тази вечер доказа, че силата на думите му е голяма. Побеснял от неуспехите на отбора напоследък, той обеща пред фенове  преди мача, че ще този път  ще играе за победа като опиянен. Така с двата вкарани гола шампионът на страната отново показа истинското си лице.

Мачът започна с по-силна игра от страна на гостите. Те не се поколебаха да започнат играта нападателно и през първите 45 минути те бяха по-опасните на игрището. Панатинайкос игра нервно и хаотично и се опитваше по-скоро да не загуби контрол върху топката, отколото да преследва положения за гол.  Първият опит за гол от страна на гостите настъпи по време на 7-та минута, Бумсонг и Виндра успяха да спасят положението на притиснатия Дзорвас. Зелените отвърнаха на атаката през 11-та минута, когато от подаване на Христодулопулос Сисе направи първия си опит за гол, но Пардо спаси топката. През 17-та минута Сисе отбеляза пореден неуспешен опит за гол.

В стремежа си да вкарат бърз гол гостите за малко да направят фатални грешки. По време на 25-та минута от силен шут на Спиропулос топката се озова в близост до дясната греда на Пардо. Опитите за гол на бяло-червените все пак се уванчаха с успех по време на 37-та минута. Нападателят Миралас успя да надвие трима играчи и прати топката право във вратата на Дзорвас. Голът на Миралас  сломи Панатинайкос. Първото полувреме завърши с 0-1.

Но ако в края на първите 45 минути зелените бяха сломени и мъртви, то в следващите 45 те „възкръснаха”. Влязоха на игрището коренно различни. Противникът  Олимпиакос пък беше видимо успокоен след спечелената преднина. Зелените пристъпиха към светкавични атаки и за  всички беше ясно, че „ответът” е въпрос на време. Той дойде по време на 57-та минута, когато Христодулопулос подада на Сисе и последният от удар с глава вкара гол, изравни резултата и разпали сърцата на публиката. Вторият и по-важен гол също не закъсня. Вкара го отново Сисе по време на  62-та минута, но този път от дузпа.  С това зелените „запечатаха” победата си тази вечер и... накараха феновете си да подивеят от радост.

Категории: Панатинайкос Олимпиакос победа ОАКА дерби първенство спорт футбол Сисе