Панатинайкос с победа срещу Щурм Грац

24 Октомври 2009 / 11:10:28  GRReporter
1024 прочитания

Важна победа с 1:0 постигна Панатинайкос срещу австрийския Щурм Грац в турнира за Лигата на Европа. Димитрис Салпингидис отбеляза гол от дузпа в 61-та минута и донесе ценните три точки за зелените. Треньорът на Панатинайкос Хенк Тен Кате заяви, че двубоят е бил труден заради добрата защита, с която разполага противниковият отбор. Въпреки слабото темпо на футболистите му през първото полувреме, треньорът Тен Кате изрази задоволство от създалите се положения през втората половина на мача.

Досега Панатинайкос е допуснал една загуба от истанбулския отбор Галатасарай и освен снощната победа е постигнал още една срещу Динамо Букурещ. С шест точки заема второто място в моментното класиране в шеста група на турнира, в която водач е Галатасарай.

Победата на Панатинайкос снощи в Европейската Лига донесе и важни точки на Гърция в класацията на европейската конфедерация и я изкачи на 13-то място, което до вчера заемаше Дания. Запазването на 13-та позиция ще позволи на страната директното участие на нейния шампион в групите на Шампионската лига за периода 2011/ 12 година.

Другият гръцки отбор, който участва в Лигата на Европа АЕК загуби от беларуския Бате Борисов в Минск с 2:1. Гърците поведоха с гол от дузпа на Бланко. Второто полувреме обаче беше тежко за АЕК, който остана с 9 играчи и получи 2 гола. В момента гръцкият отбор заема четвърто място в групата с 3 точки. Със същия брой точки, но с по-добра голова разлика е Бате Борисов. Следващият двубой на АЕК е на 5 ноември, когато ще играе на свой терен отново срещу беларуския отбор.