Панатинайкос завърши наравно и без голове с Рубин Казан след игра на нерви

21 Октомври 2010 / 00:10:36  Емануела Карастоянова
1083 прочитания

С резултат 0-0 завърши мачът между  футболните отбори на Панатинайкос и Рубин Казан, който се игра на стадион ОАКА в Атина. Зелените отново не бяха във форма и с изключение на последните 15 минути, те играха по-скоро защитно, отколкото с цел да вкарат гол. С резултата от тази вечер шансовете им за класиране в 16-та все повече намаляват. С единствената точка, която имат, те заемат последно място в групата...

За резултата не помогна нито около 45-хилядната публика събрала се на олимпийския стадион, нито жадният за гол Сисе. Нападателят тази вечер беше напълно сам.

Домакините не притискаха противника и още от началото мачът започна вяло. До половината на първото полувреме Панатинайкос почти не създаде положение за гол. По-опасни за сметка на това бяха руснаците, които заплашиха два пъти вратата на Дзорвас. Първия опит за гол направи играчът Нобоа, но топката излезе аут.  Минута след това Корниленко заплаши отново гръцката врата, но топката мина близо до гредата и...голът на гостите се размина.

Панатинайкос се раздвижи и пристъпи към атака, макар и без резултат, едва по време на 27-та минута. Веднага след това последваха нови атаки на руснаците. Играчът Рязанцев направи добър опит за гол, но Дзорвас спаси топката. Беше очевидно, че играчите на Рубин са в по-добра форма. Те владееха топката и не пропускаха шанс да се опитат да поведат в резултата. По време на 37-та минута много сериозен опит за гол направи Касаев, но Дзорвас отново беше на линия.

Към края на първото полувреме зелените най-после създадоха добро положение за гол. Сисе се опита да вкара гол с глава,  топката обаче излезе аут. Французинът тази вечер беше прекалено сам пред вратата на гостите за да може да помогне на отбора си.

Колкото футболистите на Панатинайкос  бяха в лоша форма тази вечер, толкова вратарят им беше в добра. След няколко неуспешни представяния, тази вечер Дзорвас имаше шанса отново да покаже възможностите си. Когато по време на 63-та минута Касаев пак отправи топката със силен шут към вратата на Панатинайкос, Дзорвас отново майсторски я отстрани.

Към края на мача руският отбор стана още по-нападателен. Публиката на стадиона пък все по-изнервена... Голът на зелените не идваше. Недоволството нарастна още повече през 77-та минута, когато Сисе вкара най-после  гол с глава. В последствие обаче той беше признат за засада и... анулиран. Чудесен шанс за гол имаше и по време на 92-та минута, когато Виндра с глава отправи топката към вратата на Рубин Казан, но промяна в резултата така и не настъпи...

Категории: Панатинайкос Рубин Казан равен спорт футбол