Срещата на АЕК с Андерлехт в Атина завърши с равен

05 Ноември 2010 / 12:11:15  Емануела Карастоянова
1885 прочитания

С 1-1 завърши мачът между футболните отбори на АЕК и Андерлехт, който се игра на стадион ОАКА в Атина. Въпреки огромното си желание жълто-черните не успяха да се наложат над противника си и... да вземат 3-те точки. Те показаха една добра игра, но умората от насъбралите се напоследък  мачове си каза думата. Много фази, които биха могли да доведат до гол останаха недовършени.

Мачът започна с добра игра от страна на домакините. Те владееха топката и бяха господари на игрището буквално и преносно. Заложиха на атаката и упорито преследваха положения за гол. Те владееха топката и създаваха главоболия противника си, но голът закъсня... Много добъро положение за гол имаше по време на 7-та минута, когато Бланко беше на една крачка от отваряне на резултата. Изтърва топката обаче буквално на милиметри.  Отговорът на гостите настъпи 7 минути по-късно, когато Юхас се опита да вкара гол с глава, но топката излезе аут. Следващото много добро положение за гол за АЕК имаше по време на 30-та минута, но Генчоглу изтърва шанса. Минутите до края на първото полувреме бяха изпълнени с очакване и ... нерви. Промяна в резултата нямаше до края. Инервиха се както самите играчи, така и публиката.  Беше очевидно, че при малко повече старание и хъс от страна на домакините  голът щеше да е факт. Първото полувреме завърши с резултат 0-0.

Второто полувреме донесе очакваните промени. Домакините целяха да вкарат  гол на всяка цена... Вкара го през 48-та минута Бланко, от дузпа. Радостта на отбора и на феновете на стадиона обаче не трая дълго. Отново 7 минути по-късно гостите вкараха своя гол. През 55-та минута играчът Полак се беше озовал почти сам пред вратата на Саха и не се затрудни да изравни резултата. Голът на Андерлехт определено отряза крилата на АЕК. От този момент насетне целта на домакините беше не да победят, а да не допуснат втори гол, от който както се видя бяха почти на косъм.  По време на 62-та минута Лукаку само по чудо не вкара топката във вратата на Саха. 15 минути преди края на мача Андерлехт реши да се бори за победа.  През 82-та минута отборът имаше двоен шанс за гол. Лукаку си проби път през защитата на АЕК и прати топката към вратата, но тя се удари в гредата. Секуди след това към атака пристъпи и Кану, но Саха се  намеси и отстрани топката...

Категории: АЕК Адерлехт равен Europa League Белгия спорт футбол