flag_bg flag_gr flag_gb

Триумф на Олимпиакос срещу Арсенал

10 Декември 2009 / 07:12:42  GRReporter
742 прочитания

С 1:0 завърши мачът от Шампионската лига Олимпиакос- Арсенал, който се игра на стадион Караискаки в Атина. През втората половина от второто полувреме гол за домакините вкара бразилецът Леонардо, с което реализира мечтата на червено - белите да се класират в  16 –ката на Шампионската лига. Голът на бразилския нападател донесе огромна радост на домакините и разпали сърцата на събралата се на стадиона публиката. Победата на Олимпиакос в този мач беше силно желана, въпреки че с равен резултат отборът също можеше да се класира в мечтаната 16.

Успехът на домакините се дължи главно на смяната на тактиката на играта след първото полувреме, в което те играха незадоволително. Тогава играчите отбелязаха общо 9 добри положения за гол, но не успяха да ги реализират.  Първият неуспешен опит за гол беше направен от Митроглу в 15- та минута, през 21 –та минута имаше неуспешен опит от страна на Галети, а през 28-та от страна на Дуду. В края на първото полувреме неуспешен опит за гол отбеляза и нападателят Раул Браво.

Отборът на Арсенал имаше общо 5 добри положения през първото полувреме. Много добро положение за гол се появи в средата на второто полувреме, което обаче нападателят Сонг не успя да реализира.

През второто полувреме отборът на Олимпиакос показа оптимистична и  координирана игра. През 31 минута нападателят Леонардо направи втори опит за гол, но топката беше спасена от вратаря на Арсенал Фабиански.

Добра игра през второто полувреме  показаха и гостите. Те създадоха няколко добри положения за гол, които обаче вратарят Никополидис успя да спаси.

Категории: Олимпиакос победа Арсенал Шампионска лигаФутбол