• warning: array_reverse() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 294.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 296.

Победа с 3-0 за Панатинайкос срещу Спарта Прага, в мач от Шампионската лига

05 Август 2009 / 14:08:29  GRReporter
789 прочитания

Снощи след тежък двубой, Панатинайкос се класира за плейофите на Шампионската лига, с класическата победа от три гола срещу Спарта Прага на реванша от третия предварителен кръг. Гърците продължават напред въпреки, че паднаха в първата среща в Чехия с 3-1.

Първото полувреме на двубоя не показа интересна игра, но второто полувреме ситуацията на терена коренно се промени.

Сариеджи отбеляза първия гол за домакините в 45-ата минута. В 54-тата минута Кацуранис удвои преднината на своя отбор. Минута преди края на играта, Салпангидис направи успеха на Панатинайкос още по-категоричен, вкарвайки още един гол, за краен резултат 3-0.

Този голям успех на „детелините" радва привържениците на клуба, тъй като след тежката загуба в Прага преди седмица, почти нямаше надежда Панатинайкос да продължи, но този триумф дойде заслужено, и въпреки комфортния резултат от първия двубой Спарта Прага отпадна от турнира.

Гръцкия отбор има отличен външен вид, добра селекция и много тренировки, всичко това бавно, но уверено дава положителен резултат. Панатинайкос се развива във всяка следваща игра, и ще стои още по-добре на терена, но да не забравяме, че ще се изправи срещу още по-добри отбори в следващите кръгове на Шампионската лига. Качествените трансфери тази година разкриха своя потенциал. Катцуранис който вчера реализира втория гол за победата на своя тим, дойде от Бенфика на 1 юли 2009 и  Джибрил Сисе който се присъедини към отбора през юни от Марсилия, тепърва ще радват феновете на футболната игра.

Бариерата е достатъчно висока, целта е победа, а екипът на холандският треньор Хенк Тен показва добра поска на трансформация.

Тази вечер очаквайте изявата на другия гранд на гръцкия футбол Олимпиакос, който ще играе в домакинска среща срещу Слован Братислава. Първия резултат на словашка територия бе 2-0 за Олимпиакос. Реваншът ще започне в 21.45ч. месно време, а репортер на  GrReporter ще следи за вас това вълнуващо спортно събитие.

Диляна Иванова

Категории: СпортНовини от ГърцияИгри Панатинайкос Олимпикиакос Спарта Прага Слован Братислава