• warning: array_reverse() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 294.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 296.

Елегантна победа за Олимпиакос

06 Август 2009 / 15:08:01  GRReporter
740 прочитания

Първият гол, отбеляза Енцо Мареска в 35 минута на двубоя, а в началото на второто полувреме - 56 минута Диого се разписа за два на нула.

Олимпиакос започва играта в застой, в контраст със словаците, които атакуваха и предложиха една по-твърда игра, която доведе до поредица жълти картони.След десет минутно разиграване, Енцо поде атака и с активно взаимодействие на съотборниците си, топката дойде в добро положение, и Мареска не пропусна да отбележи с глава.

През второто полувреме бяха направени поредица смени, които дадоха добър резултат в лицето на Луис Санто Диого който влезе в 46 минута на играта, като замени Константинос Митроглу, и няколко минути по-късно, срази врата на словашкият вратар със втория победен гол.Олимпиакос владееше играта, показа добри идеи в нападение, последваха много интересни положения, но до промяна на резултата не се стигна.

Както сподели след двубоя Енцо Мареска, за него всичко все още е ново. Той тренира само от около двадесет дни и има нужда от аклиматизация, да усети по -добре отбора, но ето че вече има и два гола в своя актив.

Съдия на мача бе Конрад Плаотус (Австрия)
Жълти картони: Мелберк- Словак, Радек Досундил,  Омрзера, Халендар

Следва да се отбележи, че тази квалификационна победа над Слован Братислава, осигурява участието в групи за Шампионската лига. Първите и втори плейофни срещи ще са на 18-19 август и 25-26 август.
Великото „Оле оле оле", полетяло над цяла Европа, донесе новини за класирането и на други отбори до плейофните срещи, на Шампионската лига, и това са: Копенхаген, Апоел, Цюрих, Шериф, Дебрецен, Селтик, Вентиспилис, Тимишоара, както и Левски който се наложи над Баку, с резултат 2-0.