Гърците са недоволни от собствените си медии, от които очакват по-голяма достоверност и продуцирането на стойностни програми. Това е резултатът от изследването, проведено от университета Пандио и Института за комуникации. 86,1 на сто от анкетираните смятат, че новините трябва да са по-достоверни, а 85,2 на сто искат продуцирането на по-стойностни програми. 95 на сто от гърците искат медиите да показват по-голяма обществена отговорност, а 90,5 на сто са притеснени за влиянието, което журналистите оказват върху обществото.
Анкетираните са на мнение, че средствата за масово осведомяване не са самостоятелна и независима институция и обвиняват за това самите журналисти. 76,6 на сто вярват, че медиите трябва да се саморегулират и да приемат Морален кодекс на журналиста като основа за работата им, а 91,7 на сто са на мнение, че когато правят грешки журналистите ги прикриват, вместо да ги признават. 91,8 на сто смятат, че лесно разпознават кога им се предлага неточна или пристрастно поднесена информация.
Изненада представлява темите, които анкетираните посочват като най-интересни за тях. На първо място те посочват условията на труд и трудово-правните взаимоотношения (81,7), следват темите свързани с околната среда – използването на екологично чисти материали (80,2), екологично отговорното поведение (78,9), участие в различни програми за опазването на околната среда (75,9), оформяне на екологичната култура (73,1). Критикуването на хората с власт интересува 77,2 от зрителите и читателите.
По отношение на различните видове медии, гърците поставят на първо място радиото и интернета заради тяхната обективност, професионализъм и прогрес. Телевизията заема последно място, като зрителите настояват за по-кратки и разнообразни новинарски емисии и намаляване на скандалното в новините.